Każdy większy, szanujący się hotel posiada co najmniej jedną salę konferencyjną. Chcą zachęcić to korzystania z jego usług firmy i ich pracowników, hotele wychodzą im naprzeciw, udostępniając sale konferencyjne do organizacji spotkań, seminariów, szkoleń warsztatów czy konferencji. Ze względu na wysokie wymagania najemców, sale takie są urządzane bardzo nowocześnie i komfortowo i wyposażone w sprzęty uwzględniające najnowocześniejsze techniki multimedialne.

Jak urządzić salę konferencyjną?

1.    Przestrzeń

Główną zasadą, która powinna być wzięta pod uwagę to funkcjonalność. Wszystko oczywiście zależy od dysponowanej powierzchni, ale nawet najmniejsze wnętrza da się urządzić użytecznie. Użyta kolorystyka powinna być stonowana i najlepiej aby to były jasne kolory. W oknach najlepiej użyć rolety, tak aby w każdej chwili. można było korzystać z dobrodziejstw światła dziennego.

2.    Umeblowanie

W tej dziedzinie najlepiej postawić na minimalizm i nowoczesność. Najlepiej sprawdzą się tutaj ergonomiczne i funkcjonalne meble, które będą się odznaczać jasną kolorystyką, i wysoką jakością. Oczywiście najważniejszymi elementami wyposażenia, będą tutaj stół i krzesła. Najlepiej wybrać stoły mobilne, składane i modułowe, tak aby móc się dostosować do indywidualnych potrzeb danej firmy. Krzesła powinny być odpowiednio dobrane do rodzaju stołu, ale warto wybrać wygodne krzesła. Zwykle szkolenie czy konferencja trwa parę godzin i uczestnicy spędzają na nich dużo czasu.

3.    Wyposażenie

W sali konferencyjnej nie powinno zabraknąć tablicy, najlepiej zwijanej automatycznie, zamontowanej pod projektor multimedialny. Projektor powinien być zamontowany na wysięgniku lub półce, tak, aby praktycznie można go było wykorzystać. W sali powinien być również dostępny telewizor o odpowiedniej przekątnej ekranu.

Salę można również wyposażyć w kącik barowy, gdzie można serwować kawę, herbatę, wodę i drobne przekąski, tak aby każdy mógł w dowolnym czasie skorzystać bez wychodzenia z sali.