Jak dokonać tańszej rezerwacji?

Miejsce już wybrane, walizki spakowane, ale nie zdążyliśmy jeszcze zarezerwować hotelu. I tu nasuwa się pytanie, gdzie szukać hoteli, żeby nie przepłacić? I tu z pomocą przychodzi Internet, i kilka sposobów na dokonanie tańszej rezerwacji:

·       Porównywarka cen hoteli – od tego warto zacząć poszukiwania, aby ocenić sytuacje na rynku, i poznać wszelkie możliwości. Najczęściej wystarczy podać region, miasto czy miejscowość wpisać datę pobytu i w wyszukiwarce pojawią się wszystkie dostępne możliwości. Istnie wiele takich wyszukiwarek, wśród nich najpopularniejsze są: booking.com, lastminute.com, expedia.com, hotels.com, eholiday.pl czy hotelscombined.com.

·       Strony internetowe hoteli – jeśli jesteśmy zainteresowani jakimś konkretnym hotelem, zarówno tym sieciowym, ale i nie tylko, możemy skorzystać z oferty dostępnej bezpośrednio w hotelu, z promocyjnej ceny lub chociaż spróbować negocjować cenę. W niektórych przypadkach, kiedy hotel nie ma pełnego obłożenia może to się udać i uzyskamy wtedy znaczne obniżenie ceny.

·       Strony biur podróży – tutaj też zdarzają się okazje cenowe nawet do -50%. Codziennie znaleźć można wiele atrakcyjnych ofert zarówno w Polsce, jak i za granicą.

·       Kluby travelowe – chodzi tutaj o taki portal jak np. travelist.pl. Znaleźć tu można wybrane oferty hoteli w atrakcyjnych, obniżonych cenach. Warto jednak ceny te porównywać z tymi z e strony danego hotelu, bo różnie z tymi zniżkami bywa. Chociaż czasami można znaleźć coś naprawdę wyjątkowego.